בלוג

מגזין הנדל

5 כללי יסוד לבחירת מקדחה

מבין כל כלי העבודה החשמליים או הנטענים ללא ספק המקדחה היא אחד הכלים הנפוצים והוותיקים ביותר בשוק. יש מגוון עצום של מקדחות, חלקן ידניות וחלקן חשמליות, יש מקדחות על עמוד ומקדחות נטענות, לא משנה איזה חור אתם צריכים לקדוח בטוח שיש מקדחה שתדע לעשות זאת היטב. השאלה הנשאלת היא האם אנחנו באמת יודעים לבחור מקדחה שתשרת את הצרכים שלנו? האם מקדחה חשמלית עדיפה על נטענת? מתי צריך מקדחה רוטטת? שאלות אלו ועוד יענו כאן בהמשך.

כללי יסוד לבחירת מקדחה

כפי שאמרנו יש מגוון גדול של מקדחות המותאמות לסוגי עבודה שונים, יש לכל סוג מקדחה יתרונות וחסרונות ועלינו להבין מי המקדחה שתשרת אותנו הכי טוב ותתאים לצרכים שלנו לכן ריכזנו כאן את 5 הכללים הבסיסיים לבחירת מקדחה:

ייעוד – הגדרת הייעוד הינה החלק החשוב ביותר בבחירת כלי עבודה מכל סוג שהוא ובמיוחד אם מדובר על מקדחה. כאשר אנו עומדים לרכוש מקדחה חדשה עלינו להגדיר מה הוא אופי העבודה שאנו עומדים לבצע. בבל שנגדיר בצורה מדויקת יותר כך ההתאמה של המקדחה נכונה יותר לאופי העבודה שלנו. יש לא מעט הבדלים בין המקדחות השונות כאשר ההבדלים המשמעותיים באים לידי ביטוי בנתונים הטכניים של המקדחה כגון האם המקדחה רוטטת (עבור קידוח בבטון) האם יש לה מהירות משתנה או שהיא ניתנת לסיבוב של 2 הכיוונים, גם מומנט הפיתול חשוב מאוד, ככל שיהיה מומנט פיתול גבוה יותר כך המקדחה תתגבר על התנגדות בקידוח.

נטענת או חשמלית – להבדיל מהעבר שהיינו צריכים תמיד לספק מקור חשמל למקדחה שלנו ובמקרים בהם אין חשמל היינו מביאים גנרטור הרי שכיום יש פתרונות לעבודה עם מקדחה ללא תלות במקור חשמל וזאת בזכות מקדחות עם סוללה נטענת, בדומה למברגה. הטכנולוגיה מאפשרת לנו לקבל את אותו אפקט קידוח ואת אותה עוצמה  גם בכלים מבוססי סוללה. היתרון הוא ברור, ניתן לבצע עבודות בכל מקום וללא מגבלה של חשמל כל עוד יש לנו סוללות טעונות

טכנולוגיה – הטכנולוגיה משפיעה על על סוג המכשיר מבחינת אופי הפעולה שלו. הטכנולוגיה שנבחר מושפעת מהייעוד שהגדרנו אם הייעוד הוא קידוח בקירות בטון הרי שנצטרך מקדחה רוטטת ואם הייעוד הוא לקידוחי עץ או ברזל נסתפק במקדחה רגילה.

אחריות – מוצרים איכותיים מקבלים אחריות, חשוב לוודא כי החברה ממנה אתם רוכשים מקדחהה והמותג אותו אתם קונים אכן כולל אחריות על מנת שבמקרה תקלה תקבלו שירות.

מחיר – המחיר לא בהכרח מצדיק או מאפיין את איכות המוצר, בטח שלא מחייב כי מחיר גבוה מעיד על איכות כמו שמחיר נמוך לא מעיד על איכות ירודה אך לא אחת קור ה כי אנחנו בוחנים קודם את המחיר ורק אחר כך את המוצר וזהו מהלך שגוי.

חשוב להתייעץ עם החברה המוכרת על מנת שהבחירה שלכם תתאים לצרכים שלכם ולאופי העבודה שלכם, אם אתם בעלי מקצוע ללא ספק תרצו כלי איכותי בעל עמידות ושרידות גבוהה ואם אתם משתמשים במקדחה לצורכי פנאי ועבודות ביתיות אולי המקצועי ביותר אינו הכלי המתאים לכם.

לא קונים מחיר!, קונים מקדחה!

כאמור רכישת מקדחה אינה דבר שיש להקל בו ראש ואם אתם מייעדים את המקדחה לעבודות מאומצות או לעבודות ביתיות זה ישפיע על סוג המקדחה שתבחרו, רצוי להתייעץ לפני הרכישה על מנת שתפיקו את המירב מהמוצר שלכם.

?